...آینده سبز ، فناوری سبز

شرکت آرسام، به آینده رباتیک سبز ایران می اندیشد. این شرکت که خالق ربات های تعاملی می باشد، الگوی فعالیت علمی و نو آورانه، پویا و فعال، شاداب و پایدار، جدی و اخلاق مدار است. آرسام، سفیر علمی ایران و نماد عرصه تکنولوژی و رباتیک کشور می باشد.

اطلاعات بیشتر...

ایده‌ پردازی

گروه آرسام با بررسی دقیق و جلسات متعدد ایده های خود را شکل می دهد

طراحی

گروه آرسام با گروه مجرب و دانش‌آموختگان برتر ایده‌ها را طراحی و پیاده سازی می کند

بهره برداری

گروه آرسام پس از تست های متعدد محصولات و خدمات خود، آن‌ها را به بهره برداری میرساند

ربات سرویس رسان

ربات سرویس رسان یا خانگی، رباتی است که می‌تواند هم‌سان انسان، در خانه فعالیت کند. می تواند اجزاء خانه و اتاق ها را ببیند به درکی از محیط اطراف خود برسد، در خانه و محیط های بیرونی بدون برخورد با موانع حرکت کند.

آرسام

گروه آرسام، با مشارکت جمعی از دانشجویان نخبه در زمینه رباتیک با گرایش‌های الکترونیک، مکانیک و کامپیوتر فعالیت خود را آغاز کرد. این مجوعه تلاش دارد نقشی سازنده در راستای اعتلای دانش و علم رباتیک در کشور، ایفا کند.

کارگاه ها

گروه آرسام با دراختیار داشتن مجرب ترین فارغ التحصیلان در زمینه رباتیک، که علی رغم سابقه درخشان علمی، تجربه حضور و کسب مقام در مسابقات روبوکاپ جهانی، مسابقات ملی مهارت جهانی و مسابقات رباتیک داخلی را دارند، مجموعه‌ای از کارگاه‌های تخصصی رباتیک را برگزار می‌کند. این مجموعه شامل 17 کارگاه در زمینه های مختلف رباتیک می‌باشد. آرسام این کارگاه ها را در سطح دانشگاه امیرکبیر برگزار کرده‌است و در صورت تمایل دانشگاه‌ها و موسسات دیگر، می‌تواند در محل‌های دیگر ارائه دهنده کارگاه‌ها باشد. بعلاوه محصولات آموزشی تولید شده توسط آرسام می‌تواند برای تعاملی‌تر شدن و ساخت ربات‌ها در کارگاه‌ها بکار گرفته شود.

رباتهای اجتماعی

ربات‌های اجتماعی شامل ربات هایی می‌شوند که در برخی از تعاملات اجتماعی با انسان از طریق صحبت، حالت‌های مختلف ظاهری یا سایر واسطه ها ارتباط برقرار می کنند. یکی دیگر از شاخه ها، ربات های دستیار هستند که به منظور رفع نیازهای خاص انسان توسعه یافته‌اند. از ترکیب ربات‌های اجتماعی و ربات‌های دستیار، ربات‌های دستیار اجتماعی پدید آمده‌است که به تعاملات اجتماعی یاری می‌رساند. هسته علمی ربات‌های دستیار اجتماعی با تاکید بر درمان اختلالات عصب تحولی، تحقیق و پژوهش در زمینه‌های شناختی را اولویت خود قرار داده‌است.